Sesja zdjęciowa trenera personalnego to must-have! Zarówno trener personalny, instruktor fitness, karate czy innego sportu, każdy z nich potrzebuje profesjonalnego portretu. Sportowcy są dla mnie trochę jak superbohaterowie: ponad przeciętna siła i umiejętności, rzeźba i masa mięśniowa osiągnięte w wyniku setek godzin treningów i ponadprzeciętne wyniki w swoich dyscyplinach sportowych. Do tego upór, wytrwałość i systematyczna praca w dążeniu do wyznaczonego celu. Dlatego na swoich zdjęciach chce ich pokazać, tak jak ich widzę – ma być siła, a więc ostre światło i mocne kontrasty. Do tego dochodzi zabawa kolorem, zestawienie przeciwstawnych ciepłych i chłodnych barw, które zawsze się sprawdza.

Sportowcy w obiektywie – sesja zdjęciowa trenera personalnego

W Kuźni miałem przyjemność pracować m. in. z pływakiem Filipem Wypychem, łódzkim reprezentantem Polski na Olimpiadzie w Rio. Mieliśmy już przyjemność współpracować przy okazji sesji dla marki Keeno. Tym razem sesja reklamowa dla Kuźni miała za zadanie przede wszystkim pokazać ludzi z pasją, którzy trenują lub pracują w siłowni Kuźnia – Centrum Atletyki. Przecież każdy z nas potrzebuje inspiracji prawda?

 

Kolejną poznaną i sfotografowaną w Kuźni osobą jest Agata Biernat. Dziewczyna o wielu talentach: tancerka, instruktorka Pole dance,  super-fit fotomodelka i na dodatek (choć sama wspomina, że to było dawno 😉 Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2009r. Zapraszam również do obejrzenia sesji Pole Dance dla Lejdis Studio Open Space Łódź, tam znajdziecie więcej zdjęć w klimacie Pole Dance.

Kolejną osobą, która stanęła przed moim obiektywem jest Sebastian Miller, wykuty na drążku trener personalny oraz Instruktor Street Workout L1 Ghetto Workout Poland.

Światło i cień w fotografii sportowej

Sesje sportowe, muszą mieć odpowiedni klimat, a najlepsze do stworzenia klimatu sesji jest umiejętnie zastosowane światła i cienia. Oświetlając sylwetkę płaskim, frontowym oświetleniem zgubimy fakturę mięśni. To właśnie cienie nadają mięśniom strukturę. 

Wszystkie zdjęcia, nawet te wyglądające na studyjne, powstały w Centrum Atletyki Kuźnia. Dzięki zastosowaniu lamp błyskowych mogę decydować ile światła zastanego (naturalnego bądź sztucznego) ma być na zdjęciach.

 

Udało mi się uchwycić zacięcie do walki Adriana Sagana, zawodnika kickboxingu i trenera stylów uderzanych, który może się pochwalić Mistrzostwem Polski Masters Cup.

sesja-trenerow-personalnych-kuznia

Instruktorce fitness, Patrycji Staroście wykonałem statyczno – dynamiczny portret z talkiem w roli głównej 🙂

Kolejno stawali przede mną:

W imponującym szpagacie Angelika Nowakowska – instruktorka fitness, która między innymi prowadzi w Kuźni kurs pozwalający wykonać taki szpagat!

Jan Dratwicki  – Mister Polski 2016 sesja-trenerow-personalnych-kuznia
Michał Plich – trener – specjalizacja Brazylijskie jiu-jitsu – zdobył między innymi tytuł mistrzowski w drużynowych mistrzostwach europy BJJ.
sesja-trenerow-personalnych-kuznia
Cezary Byczkiewicz – Kravmaga, Muay Thai, Boks – Mistrz Polski BJJ (białe pasy)sesja-trenerow-personalnych-kuznia

Podsumowanie – sesja zdjęciowa trenera personalnego

W sumie przed moim obiektywem stanęło około 30 osób, każda otrzymała portret w podobnym sportowym stylu, tak aby całość stanowiła spójny przekaz. Oprócz pokazanych tu zdjęć w akcji – większość stanowiły klasyczne portrety, które już dziś można zobaczyć na grafikach zajęć odwiedzając Kuźnię, lub stronę http://www.kuznialodz.pl/. Ze względu na powtarzalny charakter nie zamieszczam ich tutaj wszystkich, choć z każdą z osób pracowało mi się równie miło i z tego miejsca chciałbym Wam podziękować za poświęcony czas. Zawsze podkreślam, że praca z ludźmi, którzy mają pasję jest bardzo inspirująca, a zdobyte doświadczenia w takich sesjach można wykorzystać w zupełnie innych dziedzinach fotografii.

A jeśli jesteś trenerem personalnym, trenerem fitness lub w jakikolwiek inny sposób jesteś związany lub związana ze sportem i szukasz fotografa, który mógłby wykonać Ci profesjonalny portret z charakterem, napisz do mnie! Na pewno stworzymy wspólnie coś fajnego.

Follow my blog with Bloglovin