Sesja narzeczeńska? A co to takiego? W minioną sobotę wykonałem trzy sesje narzeczeńskie w ramach konkursu, który przeprowadziłem na swoim Fangape’u na Facebooku. Miejsce wszystkim dobrze w Łodzi znane i mocno uczęszczane – Manufaktura. Trzy pary wybrane przeze mnie stanęły po raz pierwszy przed moim obiektywem. Zgodnie z regulaminem, efektem, każdej z trzech 30 minutowych sesji były 3 zdjęcia dla każdej z par. Pierwsze trzy zdjęcia są już na moim Fanpage’u, natomiast tutaj przedstawię pozostałe kadry, które są próbą odpowiedzi na pytanie, co się stanie, gdy para, która spotkała mnie po raz pierwszy w życiu na kilka minut przed swoją sesją, nie mając doświadczenia przed obiektywem i będąc, tak jak większość ludzi, niesamowicie zestresowanym?

Po co nam sesja narzeczeńska?

  1. Możecie lepiej poznać swojego fotografa przed dniem ślubu. Poznać jego styl pracy. W dniu ślubu jest już o wiele łatwiej i swobodniej! Nie wspominając już o sesji plenerowej po ślubie!
  2. Zdjęcia powstałe podczas sesji narzeczeńskiej możecie dowolnie wykorzystać w procesie przygotowań do ślubu np. na zaproszeniach lub umieszczając je w formie dekoracji na sali weselnej.
  3. Zyskujecie pewność siebie przed obiektywem aparatu, widzicie efekty sesji, wiecie czego możecie się spodziewać w dniu ślubu.

 

Monika i Radek – sesja narzeczeńska w 30min – Łódź

Jako pierwsi stanęli przede mną Monika i Radek, nie mają na swoim koncie profesjonalnych sesji, dlatego nie ukrywali zdenerwowania. Zimno, wokół pełno obcych ludzi, choć miejsce ładne, to nie zbyt sprzyjające powstawaniu spontanicznych fotografii, które mają pokazać relacje między ludźmi.

sesja narzeczeńska manufaktura łódź

sesja narzeczeńska manufaktura łódź

sesja narzeczeńska manufaktura łódźJak nam poszło? Oceńcie sami! 😉

Magda i Krzysztof – sesja narzeczeńska w Parku Staromiejskim – Łódź

Manufakturę wybrałem nieprzypadkowo, chciałem mieć różnorodne otoczenie w bliskiej odległości. I dosłownie po drugie stronie ulicy mamy Park Staromiejski. I choć liści i zieleni, już dawno tam nie ma, to również taki jesienny klimat (z powodu braku śniegu) można ciekawie wykorzystać.

sesja narzeczeńska manufaktura łódź park staromiejski

sesja narzeczeńska manufaktura łódź park staromiejski

sesja narzeczeńska manufaktura łódź park staromiejski

Magda i Konrad – sesja narzeczeńska nr 3 – wracając na rynek Manufaktury

Na koniec, jak się okazało, najbardziej doświadczona para 😉 Magda i Konrad jak wspominali mieli już kiedyś profesjonalną sesję, ale ze mną nie mieli wcześniej do czynienia.

sesja narzeczeńska manufaktura łódź

sesja narzeczeńska manufaktura łódź

sesja narzeczeńska manufaktura łódź

A Wy? Co myślicie o sesjach narzeczeńskich? Wciąż nieprzekonani? To dam Wam jeszcze jeden argument. Zdjęcia narzeczeńskie są bardziej uniwersalne niż zdjęcia ślubne, dzięki temu, że Wasz ubiór jest każualowy, a nie przypisany do jednej okazji, to możecie przez dłuższy czas korzystać z Waszych zdjęć narzeczeńskich na portalach społecznościowych. Przecież nigdy nie mamy dość zdjęć z ukochaną osobą!