Dziś przedstawię Wam 5 atrakcji na wesele, które moim zdaniem wyglądają super na zdjęciach. Zapraszam!

Jeśli jesteście na etapie planowania dnia swojego ślubu, zapewne poszukujecie różnych rozwiązań, które mogą uatrakcyjnić Wasze wesele. Postaram się przybliżyć Wam 5 atrakcji na wesele, które mogą urozmaicić Wasz dzień. Postaram się przedstawić je z punktu widzenia fotografa ślubnego. W zestawieniu, które przygotowałem, znajdziecie propozycje, które wcale nie muszą mocno obciążać Waszego budżetu, a jednocześnie są bardzo efektowne i mogą zrobić wrażenie na Waszych gościach weselnych. Takie atrakcje na wesele to ja rozumiem!

Zimne ognie na wesele – atrakcje na wesele

Zimne ognie na wesele  to pierwsza z 5 atrakcji. Choć zimne ognie cieszą się dużą popularnością, to wciąż nie na każdym weselu się pojawiają. Na czym to polega?

Fotograf ślubny Wrocław. Zimne ognie na weselu. Zdjęcia z zimnymi ogniami podczas wesela. Para Młoda w otoczeniu gości weselnych z zimnymi ogniami w rękach.

Pełne miłości spojrzenia Pana Młodego i Panny Młodej w otoczeniu najbliższych w pięknym świetle zimnych ogni.

Jest wiele możliwości zrealizowania tego momentu. Poniżej przedstawiam kilka przykładów:

Fotograf ślubny Wrocław. Zimne ognie na weselu. Zdjęcia z zimnymi ogniami podczas wesela. Para Młoda w otoczeniu gości weselnych z zimnymi ogniami w rękach.

Gorący pocałunek Państwa Młodych przy jednoczesnych wiwatach na ich cześć w wykonaniu gości weselnych. A to wszystko w pięknym świetle zimnych ognii.

Jeśli o mnie chodzi, to nie traktuję wyjścia z zimnymi ogniami jako okazji do grupowego zdjęcia. Zdjęcie grupowe zwykle wykonuję gdy jest jeszcze widno, a najlepiej zaraz po ślubie przed kościołem. W przypadku zdjęcia z zimnymi ogniami, goście posłużą nam jako źródło światła i tło dla Pary Młodej.

W dużej mierze to od zdolności fotografa zależy efekt końcowy tej sesji. Dla mnie kluczowym jest by Młoda Para stała przytulona w otoczeniu gości, dzięki temu stworzymy wyjątkowy romantyczny klimat. Ja skupiam się głównie na Parze Młodej. To jest ich chwila i staram się by była jak najbardziej wyjątkowa.

Fotograf ślubny Wrocław. Zimne ognie na weselu. Zdjęcia z zimnymi ogniami podczas wesela. Para Młoda w otoczeniu gości weselnych z zimnymi ogniami w rękach.

Czasem wystarczy by Państwo Młodzi spojrzeli sobie w oczy, ale jeśli są oświetleni zimnymi ogniami to na zdjęciu będą wyglądać wyjątkowo!

Wcześniej fotografuję moment odpalania zimnych ogni, który inicjowany jest jednocześnie na moją komendę 😉

Zimne ognie na weselu – Jak się do tego zabrać?

Wystarczy przed weselem kupić zimne ognie, najprościej zamówić je przez Internet. Jest istotne by przy zakupie zwrócić uwagę na ich długość. No właśnie jaka długość zimnych ogni będzie odpowiednia do takiej sesji?

zimne ognie na wesele 5 atrakcji na wesele sesja z zimnymi ogniami fotograf wroclaw

Zimne ognie o standardowej długości wypalają się bardzo szybko i utrudniają uzyskanie należytego efektu. Nim ostatni z gości odpali swoją sztukę pierwsza zdąży się wypalić. Dlatego warto szukać długich zimnych ogni, np. 70cm lub nawet 90cm.

W zależności od tego ile ich zamówicie, koszt będzie się wahał od 50 do maksymalnie 150zł z przesyłką za 100szt. Warto pomyśleć też o zapalarkach lub zapalniczkach.

Co prawda wśród gości zawsze znajdą się jacyś palący, ale lepiej pomyśleć zawczasu i rozdać je gościom zaraz po wyjściu przed salę. Kolejne osoby będą mogły odpalać je od innych zimnych ogni, ale większa ilość zapalarek usprawni całą akcję.

zimne ognie na wesele 5 atrakcji na wesele sesja z zimnymi ogniami

Podsumowując, aby zrealizować taką sesję niezbędnę będą zimne ognie o długości co najmniej 70 cm. Będziemy potrzebowali również kilku zapalarek. Koszt zimnych ogni na weselu nie powinien przekroczyć 150zł. Zarezerwujcie sobie ok. 15-20 minut na taką sesję. Co prawda samo fotografowanie zajmie jakieś 5 min, ale wcześniej fotograf będzie musiał wszystkich odpowiednio ustawić, należy też rozdać zimne ognie i w odpowiednim momencie je odpalić. Podczas jesiennych i zimowych sesji trzeba wziąć pod uwagę, że goście przed wyjściem na zewnątrz udadzą się do szatni po okrycie wierzchnie, a to zabierze trochę czasu. Zimne ognie mamy już omówione, ale co jescze zamiast zimnych ogni na wesele?

Świetlisty taniec na weselu – romantyczny taniec ze świecami podczas wesela

Romantyczny taniec ze świecami lub inaczej świetlisty taniec zdarza się statystycznie jeszcze rzadziej niż zimne ognie na weselu. Zwykle organizacja całego przedsięwzięcia leży po stronie Dja, wodzireja lub zespołu muzycznego. Wiele firm zajmujących się prowadzeniem i oprawą muzyczną wesel, ma w swojej ofercie taką atrakcję. Na czym ona polega? Zerknijcie na poniższe zdjęcia, a ja pokrótce opiszę o co chodzi.

fotograf wroclaw świetlisty taniec na weselu taniec ze świecami atrakcje weselne 5 atrakcji na wesele

Czy może być coś bardziej romantycznego niż wspólny taniec Pary Młodej w otoczeniu gości weselnych, na dodatek okraszony światłem świec?


goście odpalający świece świetlisty taniec na weselu taniec ze świecami romantyczny taniec fotograf ślubny Wrocław

Przed świetlistym tańcem goście odpalają świece. To również świetny moment warty udokumentowania.

Zwykle dobieramy jakąś spokojną romantyczną muzykę, która nadaje się do “tańców-przytulańców” 😉 Przed rozpoczęciem piosenki, gościom są rozdawane świeczki (często zawinięte w serwetki). Goście mogą odpalać świece od innych, co również można sfotografować. Ważne jest by zgasić wszystkie światła. Świece trzymane wspólnie w dłoniach tańczących par oświetlają ich twarze i w połączeniu z muzyką tworzą niesamowity klimat.

fotograf ślubny wrocław świetlisty taniec na weselu taniec ze świecami atrakcje weselne 5 atrakcji na wesele

Świetlisty taniec to nie tylko zdjęcia Młodej Pary. Wyłapuję również emocje u innych gości!

Także tutaj efekt końcowy zależy od umiejętności i pomysłu fotografa, ale jest to kolejna z atrakcji na wesele, która stwarza świetne sytuacje do zdjęć.

5 atrakcji na wesele, świetlisty taniec na weselu taniec ze swiecami atrakcje weselne 5 atrakcji na wesele

Świetlisty taniec to nie tylko zdjęcia Młodej Pary. Wyłapuję również emocje u innych gości!

Co jeśli Wasz zespół nie przewidział takiej atrakcji? Nic nie stoi na przeszkodzie byście zorganizowali ją sobie sami.

Jak się do tego zabrać?

Wystarczy zakupić odpowiednie świece i przygotować je wraz z serwetkami przed tańcem, a cała akcję uzgodnić z Djem, wodzirejem lub zespołem.

świetlisty taniec na weselu taniec ze świecami romantyczny taniec

Czasem warto skupić się na jakimś świetlistym detalu i pozwolić reszcie otoczenia rozpłynąć się!


świetlisty taniec na weselu taniec ze świecami romantyczny taniec fotografia ślubna Wrocław

Taniec ze świecami to również często interakcja z innymi gośćmi weselnymi, a co za tym idzie EMOCJE NA ZDJĘCIACH!

Jakie świece wybrać? Wodzirej Arek polecił mi by używać świec prawosławnych, które można nabyć w sklepach liturgicznych lub w sklepach z dewocjonaliami. Są to długi smukłe białe świece.

Oczywiście nie jest to jedyna możliwość, a jedynie podpowiedź. świetlisty taniec na weselu taniec ze świecami romantyczny taniec fotografia slubna wroclaw

Można też pomyśleć o plastikowych okapnikach, dopasowanych do świec,  które sprawią, że całość będzie jeszcze lepiej wyglądała, a ryzyko poparzenia rozpuszczonym woskiem zminimalizowane.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

I tutaj uwaga do obu przedstawionych atrakcji! Z ogniem nie ma żartów! Zawsze należy zachować ostrożność! Być może, konieczna będzie zgoda właścicieli sali weselnej na przeprowadzenie tych atrakcji. Zimnych ogni nie wolno odpalać w pomieszczeniach, odpalamy je pojedynczo. Jeśli na parkiecie podczas tańca jest za ciasno, to może lepiej (ze względów bezpieczeństwa) zrezygnować ze świetlistego tańca?

Pokaz fajerwerków / sztucznych ogni na weselu – 5 atrakcji na wesele

Trzecią z atrakcji na wesele, jest pokaz sztucznych ogni. Istnieją na rynku firmy, które zajmują się  pokazami pirotechnicznymi na wesele i ze względów bezpieczeństwa, wymaganych zgód i doświadczenia tych usługodawców myślę, że warto skorzystać z takich ofert.

5 atrakcji na wesele, pokaz sztucznych ogni na weselu pokaz pirotechniczny na weselu fajerwerki na weselu fotograf wrocław

Pokaz sztucznych ogni na weselu


pokaz sztucznych ogni na weselu pokaz pirotechniczny na weselu fajerwerki na weselu

Sztuczne ognie na wesele

Co wziąć pod uwagę rozważając pokaz fajerwerków?

Choć efekt na zdjęciach zależy od umiejętności i pomysłu fotografa, to kluczowym jest odpowiedzenie sobie na pytanie, czy otoczenie sali sprzyja wykonaniu pokazu sztucznych ogni na weselu? Oczywiście doświadczony fotograf ślubny ciekawe zdjęcie może wykonać nawet na parkingu (dowód poniżej), ale będzie miał zdecydowanie większe pole manewru jeśli taki pokaz przeprowadzimy w ogrodzie w otoczeniu zieleni.

pokaz sztucznych ogni na weselu pokaz pirotechniczny na weselu fajerwerki na weselu

Gorący pocałunek Pary Młodej, a w tle rozgrzane do czerwoności fajerwerki na weselu!

Zaparkowane samochody, linie energetyczne, wysokie budynki w najbliższym otoczeniu sali sprawią, że fotograf będzie musiał nieźle się nagłówkować by ładnie pokazać taki pokaz fajerwerków.

pokaz sztucznych ogni na weselu pokaz pirotechniczny na weselu fajerwerki na weselu

Równie ważne jest pokazanie reakcji Pary Młodej i gości weselnych na pokaz sztucznych ogni!

Ja podczas fotografowania fajerwerków, skupiam się nie tylko na pokazaniu rozbłysków na niebie, ale również na reakcjach Pary Młodej i gości weselnych oświetlonych światłem sztucznych ogni.

pokaz sztucznych ogni na weselu pokaz pirotechniczny na weselu fajerwerki na weselu

A gdy zdarzają się spontaniczne pocałunki – łapię i je i gości żywo na nie reagujących!

5 atrakcji na wesele, pokaz sztucznych ogni na weselu pokaz pirotechniczny na weselu fajerwerki na weselu

pokaz sztucznych ogni na weselu pokaz pirotechniczny na weselu fajerwerki na weselu

Napis LOVE / napis MIŁOŚĆ na wesele – 5 atrakcji na wesele

Czwartym pomysłem na efektowne urozmaicenie Waszego wesela jest ustawienie na sali weselnej lub w jej otoczeniu świecącego napisu LOVE / MIŁOŚĆ. Bardzo ważne jest gdzie go umieścicie. Może on stanowić świetne tło dla pierwszego tańca (tutaj w połączeniu z ciężkim dymem, o którym za chwilę).

świecący napis love love napis podświetlony napis love na wesele fotograf slubny wroclaw

Wraz z dodatkową oprawą świetlną Dja czy też zespołu, urozmaici zdjęcia z zabawy weselnej i tańców.

świecący napis love love napis podświetlony napis love

Napis love na parkiecie!

Na rynku jest sporo firm, jak również DJów, którzy oferują takie dekoracyjne napisy na wesele.

5 atrakcji na wesele, świecący napis love love napis podświetlony napis love

Napis LOVE również, za dnia, umieszczony w odpowiednim otoczeniu, może spełniać rolę dekoracyjną.świecący napis love love napis podświetlony napis love

Napis LOVE może się znaleźć również poza salą taneczną. Wówczas goście bardzo chętnie wykonują sobie przy nim zdjęcia pamiątkowe. świecący napis love love napis podświetlony napis love

Napis LOVE jest też źródłem światła, które można wykorzystać w reportażu podczas fotografowania wątków pobocznych.5 atrakcji na wesele, świecący napis love love napis podświetlony napis love

Wreszcie jeśli zechcecie, fotograf może wykonać dla Was kilka zdjęć pozowanych z napisem LOVE.świecący napis love love napis podświetlony napis love

Ciężki dym na pierwszy taniec- sztuczny dym – taniec w chmurach na wesele

Piątą atrakcją na wesele jest tzw. ciężki dym, który zwykle uświetnia pierwszy taniec Pary Młodej. W przeciwieństwie do tradycyjnego dymu, dym ciężki powstaje tylko z suchego lodu i w momencie wypuszczenia go na parkiet, pokrywa go warstwą białych obłoczków. Ciężki dym najczęściej oferowany jest jak usługa dodatkowa przez Djów. Warto więc zapytać usługodawcę czy maszyna jest na suchy lód.

ciężki dym na pierwszy taniec suchy lód taniec w chmurach fotograf wroclaw

Któż będzie wiedział więcej na temat ciężkiego dymu niż DJ? Zapytałem więc Dja Głośnego, o kilka porad dla Par, które chciały by mieć taką atrakcję na weselu. Na co zwrócić uwagę decydując się na ciężki dym? O czym należy pamiętać?

fotograf wrocław 5 atrakcji na wesele, ciężki dym na pierwszy taniec suchy lód taniec w chmurach

Przede wszystkim by efekt był optymalny, okna i drzwi na sali tanecznej muszą być zamknięte, a klimatyzatory wyłączone na czas wypuszczenia ciężkiego dymu. Zapobiegnie to rozdmuchiwaniu i unoszeniu się dymu znad podłogi. Jeśli usługodawca zna się na rzeczy, tak jak Maciej z DJ Głośny – Wedding&Event DJ , to oczywiście zadba o to. Trzeba jednak zwrócić uwagę, by dzieci na weselu pozostawały przy rodzicach. Biegające po parkiecie dzieci mogą “rozgonić” chmurki przy podłodze i efekt będzie znacznie mniej spektakularny.fotograf ślubny wrocław 5 atrakcji na wesele, ciężki dym na pierwszy taniec suchy lód taniec w chmurach

Po drugie, w przypadku bardzo dużych sal tanecznych jedna maszyna nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej ilości dymu. Wydajność takiej maszyny to ok. 200 metrów kwadratowych. Dlatego dla wyjątkowo dużych parkietów powinno się zastosować dwie takie maszyny. Po trzecie warto zadbać o kompleksową usługę i zamówić ją u DJ-a dzięki temu unikniemy problemów z zasilaniem. Maszyny do wytwarzania ciężkiego dymu mocno obciążają sieć elektryczną i nie mogą być wpięte do sieci z innymi urządzeniami. DJ już na etapie rozkładania sprzętu jest w stanie tak skonfigurować podłączenie do sieci by nie nastąpiło przeciążenie.

Podsumowując – 5 atrakcji na wesele

Każda z przedstawionych 5 atrakcji na wesele pozwala urozmaicić zabawę na Waszym weselu. W zależności od zasobności portfela i ilości czasu jaki macie do dyspozycji, możecie zdecydować się na jedną lub nawet kilka z nich. Rolą fotografa ślubnego w każdej z przedstawionych sytuacji jest maksymalnie wykorzystać okazję do zdjęć tak byście mieli fajną i efektowną pamiątkę.